Polaganjem venaca na Starom vojničkom groblju u Šumaricama odata je pošta vojnicima koji su stradali u osloboličkim ratovima 1868-1920. godine. Vence su položili, u ime Grada Kragujevca prof. dr Anđelka Stojković, zamenica predsednika Skupštine grada, predstavnici Udruženja potomaka ratnika Srbije 1912-1920. godine „Vojvoda Radomir Putnik“ i predstavnici SUBNOR-a.

Danas je veliki praznik Vidovdan koji je ujedno i sinonim za velika staradanja i pobede, rekla je prof. dr Stojković. Polaganjem venaca još jednom odajemo poštu slavnim srpskim ratnicima koji su dali živote za otadžbinu. Na groblju, koje je staro 158 godina, ima 89 krstova, 150 nadrgrobnih i dva velika spomenika koji su posvećeni našim borcima za otadžbinu. Pored srpskih vojnika, koji su najviše poginuli u vreme balkanskih ratova, sahranjeno je i oko 1000 austrougarskih vojnika, 175 nemačkih, jedna bolničarka i određen broj građana islamske nacionalnosti. Prva faza renoviranja groblja počela je od 1978. godine kada je i sagrađena etno kuća, koja je nažalost izgorela, a zatim je renoviranje nastavljeno do današnjeg dana. Posmrtni ostaci od oko 3200 vojnika nalaze se ispod Spomenika „Lav“ što je dokaz da moramo čuvati sećanje na sve ljude koji su dali živote za otadžbinu. Od Kosovskog boja, Prvog svetskog rata do ratova devedeset godina 28. jun je ostao duboko usađen u svest našeg naroda što moramo poštovati i prenositi na ostale generacije, kazala je prof. dr Stojković.

I ove godine na Vidovdan, na Starom vojničkom groblju poštu su odali i položili vence članovi Udruženja potomaka koji su poručili da je obaveza da se sećamo na sve pale borce na Kosovu i heroje u ratovima jer su se borili za oslobođenje otadžbine.