Povodom današnjeg praznika, Vidovdana, kraj Spomenika „Uspenje“ podignutom u slavu poginulim Kragujevčanima u ratovima od 1990-1999. godine održan je pomen i položeni su venci i cveće.

U ime Grada venac je položila dr Gordana Damnjanović, pomoćnica gradonačelnika za zdravstvenu i socijalnu zaštitu, ljudska i manjinska prava i tom prilikom nglasila da Kragujevac neguje tradiciju, braneći zaboravu da prekrije veličanstvena dela.

Na današnji dan, Vidovdan, zahvaljujući tradiciji koju su uspostavile boračke organizacije ne samo iz našeg grada već i sa nacionalnog nivoa, odaje se pomen svim borcima palim za slobodu naše zemlje. Kraj Spomenika „Uspenje“ na kome su uklesana imena 88 poginulih boraca, zajedno sa njihovim porodicama, Grad Kragujevac odaje dužno poštovanje, iskazujući na taj način i brigu za budućnost, poručila je Damnjanović.

U ime organizatora pomena, Udruženja ratnih vojnih invalida i porodica poginulih boraca Kragujevca, predsednik Izvršnog odbora Udruženja, Milan Andrić, istakao je da je pomen namenjen svim borcima palim od Kosovskog boja do danas i izrazio nadu da ni na jednom spomeniku ne bude više novih imena.

Vence su danas položili i predstavnici Vojske Srbije, Policijske uprave Kragujevac i boračkih udruženja, kao i porodice poginulih boraca.