Završne radove na asfaltiranju Jaseničke ulice u Mesnoj zajednici Sušica koje izvode ekipe JKP „Šumadija“, danas je obišla Maja Angelovska, članica Gradskog veća za komunalne delatnosti.

Danas se završava asfaltiranje Jaseničke ulice, ukupne dužine 80 metara, širine 4 metra. Vrednost radova je oko milion dinara, a prethodili su im  radovi koje je izvelo JKP „Vodovod i kanalizacija“ na izgradnji kišne kanalizacije čija je vrednost oko dva miliona dinara, rekla je Maja Angelovska, članica Gradskog veća. Po završetku radova u ovoj ulici, mehanizacija i ekipe JKP Šumadija, prelaze u Mileševsku ulicu. Paralelno sa ovim, izvode se radovi na unapređenju komunalne infrastrukture na više lokacija na teritoriji grada Kragujevca u cilju povećanja bezbednosti u saobraćaju i poboljšanja kvaliteta života građana. Prema rečima Angelovske, u planu je asfaltiranje udarnih rupa na saobraćajnicama u MZ Šumarice i Beloševac. Nakon obilnih padavina saniraju se kolovozi u više ulica u MZ Ždraljica i Korićani, dok se u MZ Stara radnička kolonija izvode završni radovi na postavljanju zaštitnih stubića, odnosno ograde u zoni OŠ „Stanislav Sremčević“.

Marko Radisavljević, šef Sektora niskogradnje u JKP „Šumadija“ rekao je da su ekipe JKP „Šumadije“ u Jaseničkoj ulici izvršile kompletan iskop ulice, uvaljan je nov kameni materijal, a šahte su izdignute na kotu. Za asfaltiranje Jaseničke ulice biće utrošeno oko 60 tona asfaltne mase.