Predrag Stevović, član Gradskog veća za sport obišao je danas otvoreni sportski teren u naselju Vašarište, u Ulici Vojvode Putnika, koji je obnovljen u potpunosti. Prema njegovim rečima, ovaj sportski teren bio je u najlošijem stanju od svih koji su do sada urađeni, a urađeno je 62 otvorena sportska terena i dečija igrališta. Zbog toga je, kaže Stevović, bila potrebna kompletna rekonstrukcija, od podloge, do ograde, koja je koštala oko 1 269 000 dinara, a vodilo se računa i o tome da se sačuva zelenilo koje okružuje teren.

Drago mi je što je ovde ispunjeno ono što je obećano i što se jedan ovakav teren nalazi upravo u MZ Vašarište, na mestu gde postoji veliki broj dece kojima je nedostajala ovakva sportska infrastruktura. Nastavljamo da radimo istim tempom, i jačim. U saradnji sa našim preduzećem „Šumadija doo“ nastavljamo posao na obnovi i oplemenjivanju svih terena i dečijih igrališta koja do sada nismo uradili kako bi svako naselje u Kragujevcu, i svako dete u našem gradu dobilo pristup osnovnoj sportskoj infrastrukturi – kazao je Stevović.

Direktorka preduzeća „Šumadija“ d.o.o. istakla je da su u ovom naselju zatekli potpuno ruinirano igralište kome je bila neophodna potpuna rekonstrukcija, od podloge, do ograde. Postavljene su i nove sprave, golovi za mali fudbal i koš.

Sada imamo jedno potpuno novo igralište na kome deca mogu da se igraju i bezbedno bave sportom – kazala je Mihajlović.