Za afirmaciju i jačanje pravih vrednosti među osnovcima i srednjoškolcima, Grad Kragujevac treću godinu zaredom dodeljuje diplomu Ponos Kragujevca. Za pojedinačne i timske uspehe i rezultate, postignute u protekloj školskoj godini na republičkim i međunarodnim takmičenjima iz različitih oblasti, ove godine dobilo je 152 srednjoškolca i 202 učenika osnovnih škola, a diplome su na svečanosti upriličenoj na Trgu vojvode Radomira Putnika, uručili gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić i Dušan Aleksić, član Gradskog veća za obrazovanje.

Na uspehe mladih Kragujevčana i samo priznanje Ponos Kragujevca posmatram prvo kao roditelj jer uživam u uspesima svoje dece, a onda i kao gradonačelnik punim srcem, kada vidim koje su sve nagrade 354 đaka doneli u Kragujevac. Zbog svih njih mogu da budem spokojan jer mlade generacije imaju šta da iznedre i pruže, kazao je u svom obraćanju gradonačelnik Nikola Dašić. Zahvaljujući se i čestitajući najboljim pojedincima i timovima na uspesima i rezultatima, gradonačelnik Dašić je poručio da Kragujevac i Srbija ne moraju da brinu jer ima ko sutra da stane na čelo i da ih vodi.

Treća je godina od kada smo doneli odluku o dodeli priznanja Ponos Kragujevca i svake godine broj nagrađenih na nacionalnim i međunarodnim takmičenjima propisanim kalendarom nadležnih ministarstava je sve veći. To je uspeh učenika, njihovih nastavnika i porodica a grad je tu da promoviše rezultate i obezbedi dobre uslove za obrazovanje budući da je blizu 25 odsto budžeta grada izdvojeno za oblast obrazovanja, kazao je Dušan Aleksić, član Gradskog veća.

Obraćajući se dobitnicima nagrade, Aleksić je istakao da je Ponos Kragujevca priznanje grada koje pokazuje da su njihovi rad i uspeh vidljivi i da ih zajednica ceni i njima ponosi. To priznanje treba da vas motiviše da nastavite da učite i da se obrazujete a uspesi dolaze sa njima. Materijalna satisfakcija dolazi kada je svojim znanjem sebi obezbedite. Aleksić je čestitao dobitnicima nagrade i njihovim roditeljima i izrazio nadu da će ih sledeće godine biti još više.

Marko Bogićević, učenik Prve kragujevačke gimnazije, jedan od deset članova tima “Lego musketari“, koji je osvojio nacionalni trofej u SAD-u, obratio se u ime nagrađenih, zahvalio sponzorima i Gradu na podršci i promociji njihovog rada i uspeha, mentorima profesorkama Katarini Veljković i Ani Stanković. Marko je rekao da su svi njihovi uspesi priča o timskom radu, inovaciji i zajedničkom trudu i poručio da su pred njima novi izazovi, nove prilike koje će prebroditi sa lakoćom.