Deponovanjem otpada iz Čačka na deponiju u Kragujevcu, od 15. jula do 10. avgusta, pokazujemo pravu solidarnost i jedinstvo u zajedničkom naporu da rešavamo ekološke izazove i unapređujemo kvalitet života svih građana. Deo otpada će i dalje ići na deponiju u Knić, koji se već priključio privremenom rešavanju problema grada Čačka, koji inače, otpad odvozi na regionalnu deponiju Duboko.

Tačno je da se i Kragujevac suočava sa izazovima u upravljanju otpadom, ali smo još uvek u daleko boljoj situaciji nego Čačak. Solidarnost i međusobna pomoć su ključni za prevazilaženje ovih situacija. Ne možemo da zaboravimo da su nam početkom 2015. godine, na poziv tadašnjeg gradonačelnika Kragujevca, u pomoć priskočili komunalci iz Užica, Čačka, Kraljeva i drugih okolnih gradova, da očiste smećem zatrpani grad, kao posledicu katasrofalne finansijske situacije zatečene u komunalnim preduzećima nakon smene vlasti.

Ne možemo predvideti kada će nama ponovo zatrebati pomoć, ali znamo da su Kragujevac i Kragujevčani uvek spremni da pruže ruku podrške našim komšijama u nevolji. Upravo u ovakvim situacijama pokazujemo našu snagu i zajedništvo.