O odluci grada Kragujevca da dozvoli gradu Čačku da svoj komunalni otpad dovozi na deponiju u Jovanovcu, gradonačelnik Nikola Dašić je u izjavi za Radio televiziju Kragujevac rekao, da je zbog problema koji ovaj grad ima sa deponijom „Duboko“ mera privremena i da će trajati najviše 20 dana.

On je podsetio da je 2014. godine u Javno komunalnom preduzeću „Čistoća“ bio operativan samo jedan kamion za odvoženje smeća, a Čačak je bio jedan od gradova koji je sa svojom mehanizacijom pomogao da se Kragujevac 2015. godine očisti.

Dok Čačak ne reši problem, što će biti veoma brzo, u susret su im izašli i Kraljevo i Knić, na čije se deponije već odvozi otpad, a grad Kragujevac ne može da bude protiv toga da izađe u susret, onima koji su i nama pomogli, poručio je gradonačelnik Dašić.