Na teritoriji Grada, ekipe Javnog komunalnog preduzeća Šumadija Kragujevac, u skladu sa Programom održavanja komunalne infrastrukture, u ponedeljak, 15. jula, obavljaju sledeće radove:

- asfaltiranje udarnih rupa u ulicama Baranjska, Atinska (MZ Aerodrom) i Spasenije Cane Babović (MZ Bagremar)

- priprema za asfaltiranje u ulicama Mileševska (MZ Sušica) i Dušana Miloševića  (MZ Stragari)

- nasipanje kamenim materijalom i valjanje puteva na teritoriji MZ Dobrača

- rad buldožera na sanaciji atarskih puteva na teritoriji MZ Drenovac

- obeležavanje horizontalne signalizacije - pešačkih prelaza i ostalih oznaka na kolovozu u ulicama Stojana Protića (MZ Lepenica) i 9.maja (MZ Beloševac)

- obeležavanje horizontalne signalizacije - autobuskih stajališta u ulicama Grada Sirena (MZ Bubanj) i Zmaj Jovina (MZ 1.maj)

- ručno čišćenje i pročišćavanje pešačkih staza, trotoara i platoa, sakupljanje papira sa javnih površina, mašinsko čišćenje saobraćajnica i noćno pranje ulica u skladu sa Programom održavanja javne higijene

- dnevno pranje ulica Čegarska i Ivana Cankara (MZ Narodni heroj Filip Kljajić)

- košenje tarup „rukom“ na teritoriji MZ Stragari

- košenje uređenih zelenih površina na teritoriji MZ Bagremar, MZ Pivara i u Spomen-parku „Kragujevački oktobar“ (MZ 21.oktobar)

- otklanjanje posledica nevremena u ulicama Grada Sirena (MZ Bubanj) i Svetozara Markovića (MZ 1.maj), kao i u  Velikom parku (MZ Vašarište)

- zamena svetiljki javnog osvetljenja koje nisu u funkciji na teritoriji MZ Jovanovac i otklanjanje kvarova na mreži javnog osvetljenja na teritoriji Grada.