Firma „Just Start“ iz Niša donirala je Gradu Kragujevcu mobilnu aplikaciju „City and me“ koja će građanima Kragujevca omogućiti da na jednostavan način komuniciraju sa lokalnom samoupravom, dobiju povratnu informaciju o rešavanju prijavljenog komunalnog problema ali i da budu nagrađeni digitalnim tokenima ukoliko pešače, voze biciklu, recikliraju i razvijaju tkz „zelene aktivnosti“ na nivou grada.

Ugovor o poslovno tehničkoj saradnji danas su potpisali su Dejan Ružić, zamenik gradonačelnika Kragujevca i Branko Krsmanović, direktor firme „Just Start“ iz Niša u zgradi Gradske uprave.

Današnjem potpisivanjem ugovora o donaciji kojom kompanija „Just start“ donira aplikaciju „City and me“ Gradu Kragujevcu, postajemo druga lokalna samouprava koja će moći da koristi ovu aplikaciju posle grada Niša koji je već koristi u jednom dužem vremenskom periodu. Sudeći po broju korisnika, aplikacija ima sjajan feedback, pa očekujem da sličan efekat ima i u gradu Kragujevcu.

Pomoću ove aplikacije građani će moći da prijave probleme kao i ideje i predloge šta bi to moglo da se uradi u gradu Kragujevcu, odnosno u njihovom naselju ili ulici. Takođe će moći da prijave i sve ono što im se ne sviđa kroz jednu direktnu komunikaciju. Još jedan benefit ove aplikacije jeste što ona valorizuje zdrave navike naših sugrađana ako se bave reciklažom, ako pređu više kilometara pešice ili više voze biciklu dobijaju virtuelne tokene koje će kasnije moći da valorizuju kroz kartu za bioskop ili pozorište, za neku sportsku utakmicu, ostvare neki popust – kazao je Ružić i dodao da je razvijanjem ovakvih i sličnih interaktivnih platformi, Kragujevac za korak bliže ostvarenju koncepta „pametnog grada“.

Prema rečima Branka Krsmanovića, direktora firme „Just Start“ iz Niša, ova aplikacija predstavlja dvosmernu celodnevnu komunikaciju između grada i građana, zbog čega se i zove baš tako „City and me“ (Moj grad i ja).

Šta je ono što ja kao građanin, na svakodnevnom nivou mogu da uradim da bih komunicirao sa svojim gradom – da prijavim problem, učestvujem u glasanju, ili svojom malom aktivnošću promenim lice svog grada, više pešačenja, više šetanja, više recikliranja ili posete nekim kulturnim događajima – kazao je Krsmanović, objasnivši na konkretnom primeru, da građanin Kragujevca, koristeći aplikaciju može da tokom jednog meseca ispuni izazov od 130.000 koraka, dobije virtuelni token, nakon čega će JKP Šumadija posaditi sadnicu u njegovo ime koja će biti personalizovana. Na taj način će ova aplikacija uticati na podizanje svesti o zelenim aktivnostima na nivou grada.

Link za preuzimanje aplikacije: https://linktr.ee/cityandme