Ekipe JKP „Šumadija“ izvode završne radove na asfaltiranju Ulice Dušana Miloševića u Mesnoj zajednici Stragari. Nakon pripremnih radova, asfaltiraće se lokalni put, tzv. obilaznica u dužini od 900 metara i širine oko tri metra čija je ukupna investiciona vrednost radova oko osam miliona dinara.

Ulica Dušana Miloševića jedna je od prioriteta i veoma značajna jer će asfaltiranjem oko 900 metara ovog lokalnog puta, koji meštani nazivaju obilaznicom, biti rasterećen sam centar Stragara, rekao je gradonačelnik Nikola Dašić, koji je sa saradnicima danas obišao radove. Ovaj putni pravac značajan je i za domaćinstva koja žive u ovom delu Stragara, dodao je on, podsetivši da nas uskoro očekuje manifestacija „Šumadijski dani šljive“ a asfaltiranjem ove deonice posetiocima će biti obezbeđen lakši prolaz kroz centar. U Stragarima ćemo nastaviti sa radovima i u narednom periodu, jer je ovo mesto bivša opština, značajna varoš i jedan respektabilan deo Kragujevca, poručio je Dašić.

Za asfaltiranje Ulice Dušana Miloševića biće utrošeno oko 470 tona asfaltne mase, a u narednom periodu biće urađeni i propusni kanali koji će štititi put, rekao je Marko Radisavljević, šef Sektora niskogradnje u JKP „Šumadija“ i najavio radove na asfaltiranju 500 metara saobraćajnice u MZ Kotraža.