Radarski centar Bešnjaja koji pokriva teritoriju od 10 lokalnih samouprava od početka protivgradne sezone sproveo je 15 dejstava i utrošio 768 raketa. Strelci grada Kragujevca učestvovali su u 11, i to četiri puta u maju, a sedam u junu, koji je, imajući u vidu superćelijske oluje a posle visokih temperatura, bio izuzetno nestabilan mesec. Do kraja sezone ostalo je još tri meseca, a svaka protivgradna stanica na stanju ima po 9,6 raketa, rečeno je na prvoj redovnoj sednici Gradskog štaba za vanredne situacije, na kojoj je pored ostalog usvojen izveštaj o elementarnim nepogodama na teritoriji grada Kragujevca u junu 2024.godine.

Posle konstituisanja Gradskog štaba za vanredne situacije u novom sazivu, na današnjoj prvoj redovnoj sednici razmatrali smo izveštaje za prošlu i usvojili planove za tekuću godinu kojima su obuhvaćene sve bitne teme za građane. Jedan od njih je i izveštaj Radarskok centra Bešnjaja o opremljenosti protivgradnih stanica, rekao je Dejan Ružić, zamenik komandanta Gradskog štaba za vanredne situacije. Svaka protivgradna stanica ima 9,6 raketa tako da, ukoliko sa promenom temperature, kako je najavljeno bude lokalno uslova za oluje grad Kragujevac  je pokriven, a nadamo se, dodao je Ružić da će nas ovoga puta zaobići i da neće biti takvog intenziteta kao u junu.

Na današnjoj sednici razmatrano je i stanje vodosnabdevanja, i kako je istakao Nebojša Jakovljević, direktor JKP „Vodovod i kanalizacija“ stanje akumulacija kojima upravlja ovo preduzeće je na takvom nivou da građani mogu bezbrižno da troše vodu onoliko koliko im je potrebno. Problemi mogu da budu kvarovi na staroj vodovodnoj mreži, koji se otklanjaju u maksimalno brzom roku, a restrikcija vode u Kragujevcu nije bilo, niti će ih biti u dugom periodu, rekao je Jakovljević.

Inače na prvoj redovnoj sednici Gradskog štaba za vanredne situacije, članovi su usvojili i Poslovnik o radu, izveštaj o pripremama za sprovođenje preventivnih i operativnih mera zaštite od poplava, klizišta i erozija, o preduzimanju preventivnih mera u cilju zaštite od šumskih požara i požara na otvorenom kao i o nivou organizovanosti, popunjenosti, opremljenosti i obučenosti jedinica civilne zaštite i njihova spremnost za upotrebu u zaštiti i spasavanju na teritoriji grada Kragujevca.