Na ovogodišnjem konkursu Ministarstva kulture „Gradovi u fokusu“ grad Kragujevac  dobio je sredstva za projekat „Očuvanje kulturnog identiteta prve prestonice moderne Srbije“ u okviru koga je predviđena sanacija zgrade Stare skupštine. Ministarstvo kulture odobrilo je sredstva u iznosu od 4.350.000,00 dinara, a u Vladi Srbije Ugovor je sa ministrom Nikolom Selakovićem, potpisao gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić. On je ovom prilikom izrazio zahvalnost  Ministarstvu kulture što konkursom „Gradovi u fokusu“ pruža podršku gradu Kragujevcu, a posebno manjim gradovima i opštinama sa manjim budžetima kojima je ovakav vid podrške još značajniji. Sredstva u iznosu od 4.350.000,00 dinara znače gradu Kragujevcu jer će nam pomoći da renoviramo naše kulturno dobro, staru Miloševu, prvu srpsku Skupštinu, rekao je Dašić.

Zgrada Stare skupštine, podignuta je 1859. godine u porti Stare crkve, na desnoj obali Lepenice, u kompleksu Miloševog venca. Kao centar političkog života, ovo zdanje ima veliki istorijski i kulturni značaj za Kragujevac i danas je, pored ostalog, mesto gde se održavaju važni događaji poput Sretenjske akademije i Svečane sednice Skupštine grada povodom Đurđevdana – Dana grada. Zgrada Stare skupštine, u kojoj je održano više od 30 skupštinskih zasedanja, uključujući i onu na kojoj su pročitane odluke Berlinskog kongresa, utvrđena je za spomenik kulture od velikog značaja 1979. godine.

Inače, ministar Nikola Selaković, danas je potpisao Ugovore sa 14 jedinica lokalne samouprave, a ove godine pravo da realizuju svoje predloge projekata, koji se uglavnom odnose na renoviranje, adaptaciju, rekonstrukciju objekata kulture, ostvarilo je njih 47.  Ministarstvo kulture je ove godine za konkurs „Gradovi u fokusu“ opredelio sredstva u iznosu od 350 miliona dinara, a od 2016. godine, od kada je konkurs započet, do danas za različite projekte izdvojeno je ukupno 1.657.000.000,00 dinara. Iz godine u godinu lokalne samouprave u Srbiji, sa izuzetkom Beograda i Novog Sada, koji nemaju pravo učešća na ovom konkursu, konkurišu sa programima koji su uglavnom koncentrisani na revitalizaciju objekata kulturne infrastrukture.