Rekonstrukcija igrališta za decu u Ulici Kneza Miloša na Maloj Vagi je završena a klackalice, ljuljaške, njihalice, tobogan i drugi zabavni sadržaj novog dizajna predati su mališanima na korišćenje. Radove na igralištu površine 150 kvadratnih metara vrednosti 1,2 miliona dinara, tokom protekle dve nedelje, radilo je preduzeće Šumadija doo.

Po svemu što smo do sada videli građani ovog naselja su veoma složni a u prilog tome govori i to da je ovo igralište za najmlađe jedino u gradu koje nije vandalizovano već su sprave rekonstruisane i zamenjene samo zbog dotrajalosti, kazao je Predrag Stevović, član Gradskog veća zadužen za sport koji je danas obišao rekonstruisano igralište i izrazio zadovoljstvo, apelujući na sve mlade da svako igralište i sportski teren čuvaju. Kada bi sugrađani ostalih naselja i delova grada bili ovako složni i imali ovakav pristup gradskoj imovini imali bismo daleko veći broj i dečijih igrališta i osnovne sportske infrastrukture, istakao je on a kao sledeću investiciju u ovoj mesnoj zajednici najavio rekonstrukciju košarkarkog terena.

Danko Karajović, menadžer u preduzeću Šumadija doo je rekao da je igralište na Maloj Vagi jedno od najvećih i najposećenijih gradskih igrališta i da je bilo na vrhu liste prioriteta za rekonstrukciju prema planu realizacije za ovu godinu. U protekle dve nedelje rekonstriusali smo i zamenili dotrajalu opremu koja nije bila po Pravilniku o bezbednosti dečijih igrališta jer je i postavljena pre donošenja tog dokumenta.