Na prostoru Kneževog arsenala u četvrtak će biti otvoren 11. VIBE festival, najavljeno je na današnjoj konferenciji za medije održanoj u zgradi Gradske uprave. O predstojećem trodnevnom događaju koji će okupiti velike zvezde iz oblasti elektronske muzike i alternativne muzičke scene govorili su organizator Lazar Delibašić, a u ime grada Kragujevca koji je podržao festival Ana Petrović Jelić, članica Gradskog veća za kulturu i Stefan Jovanović, pomoćnik gradonačelnika za omladinu i saradnju sa Univerzitetom.

I ove godine kroz konkurs za finansiranje projekata iz oblasti kulture odvojili smo deo sredstava za ovaj festival koji je do sada opravdao sve što je Grad izdvajao prethodnih godina. VIBE festival iz godine u godinu raste u svakom smislu, sadržaj je sve kvalitetniji i dovodi sve veći broj mladih u Kragujevac čime postepeno dobijamo karakteristiku grada dobre i kvalitetne zabave. Cilj jeste da Kragujevac kroz spoj kulture, zabave i turizma u svako doba godine bude centar interesovanja ne samo sopstvenih, već i građana iz okoline, kao i cele Srbije, istakla je Petrović Jelić i pozvala sve ljubitelje ove vrste muzike da dođu na 11. VIBE festival.

Prema rečima organizatora, novina je da će program festivala ove godine prvi put biti otvoren na sve tri muzičke bine na kojima će nastupiti 30 izvođača. Trodnevni festival će otvoriti nastup poznate didžejice i producentkinje sa Ibice, Ane Tur, a drugog dana predviđen je i lajv program koji će predvoditi Bojana Vunturišević. Posetioci će između ostalog moći da uživaju u nastupima sastava Who See i Bad Copy, a poslednje veče rezervisano je za Luksi Viljar iz Madrida.