Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je pre svečanosti u „Stelantis“ fabrici obišao radove na izgradnji Severne obilaznice u pravcu ka Batočini, koja grad Kragujevac treba da spoji sa Moravskim koridorom i auto putem Miloš Veliki.

Ukupna dužina severne obilaznice je 22 kilometra a radovi se izvode na prvih pet kilometara.

Izgradnja Severne obilaznice posebno je značajna za severni deo grada, ali je važna jer će Kragujevac biti povezan i sa auto-putem Beograd-Niš i sa putem Čačak – Kraljevo, rekao je predsednik Vučić. Izgradnjom severne obilaznice se stvara prostor za širenje Kragujevca, oslobađa centar grada od kamiona, smanjuje zagađenost, put se ne haba, ali značajna je i za Gornji Milanovac i Knić. Sa svime što država ulaže i što će još uraditi, a odnosi se, pored ostalog i na izgradnju pruge i stadiona, Kragujevac će biti jedan potpuno novi grad i drugačiji za život, poručio je predsednik Vučić.

Predsednik Vučić je najavio da će do naredne godine na putevima biti 116 električnih punjača, kojih kako je rekao treba bude svuda i na hiljade.

Radove na Severnoj obilaznici danas su obišli i ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić, gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić, član Gradskog veća za investicije i upravljanje projektima Aleksandar Milošević, narodni poslanici Nataša Jovanović, Miroslav Petrašinović, Edis Durgutović, načelnica Šumadijskog upravnog okruga Biljana Ilić Stošić, direktor Puteva Srbije Zoran Drobnjak i direktor Koridora Srbije Aleksandar Antić,