U MZ Veliko Polje u toku su radovi na uređenju dečijeg igrališta koje izvodi preduzeće „Šumadija d.o.o“. Reč je o jednom od prvih dečijih igrališta koje je urađeno 2020. godine u skladu sa Pravilnikom o bezbednosti dečijih igrališta koje je u međuvremenu vandalizovano, gotovo u potpunosti.

Radove na ovom igralištu obišao je Predrag Stevović, član Gradskog veća za sport koji je kazao da će vredni radnici preduzeća „Šumadija d.o.o“ završiti ovaj posao za nekoliko dana. Stara i uništena tartan podloga se zamenjuje novom, a kompletan mobilijar koji je oštećen biće rekonstruisana i vraćena na igralište. Ljuljaška koja je polomljena biće zamenjena novom. Vrednost radova je nešto preko milion dinara.

Nastavljamo da radimo na uređenju sportskih terena i dečijih igrališta, trudimo se da imamo kontinuitet, i da radimo ravnomerno, u gradskim i seoskim sredinama – poručio je Stevović.