Veći broj izlagača i bogat i raznovrstan program očekuju sve one koji se odluče da posete ovogodišnju, već tradicionalnu privredno-turističku manifestaciju „Šumadijski dani šljive“ koja se održava u Stragarima, od 2. do 4. avgusta.

Veći deo programa je spremljen. Organizacioni odbor obavlja završne pripreme. Potrudili smo se da program manifestacije bude prilagođen, da na najbolji način promoviše taj kraj, ali i da svakom posetiocu koji dođe u Stragare pruži adekvatne sadržaje. U Ulici šumadijske šljive biće oko stotinak izlagača, tu će biti voćari, prerađivači, razni proizvodi od voća, oprema, domaća radinost i prvi put ove godine i mehanizacija – kaže Snežana Živanović Katić, članica Gradskog veća za ravnomerni i održivi razvoj sela i grada i predsednica Organizacionog odbora. U Stragarima nas ove godine očekuje, dodalal je ona i veliki broj kulturno-umetničkih društava koja će se smenjivati u ta tri dana, defile fića, Stragaračka fijakerijada, višeboj i viteške igre koje se organizuju prvi put, slikarska kolonija, gulašijada, stručne tribine, letnje igre, stragaračko dvorište u kome će biti predstavljeni stari zanati, vodička tura kroz Stragare i okolinu koju organizuje GTO „Kragujevac“, stručna predavanja, a u večernjim satima koncerti.

U pripremi programa učestvovao je veliki broj institucija i udruženja zbog čega je on raznovrsniji i bogatiji.

Stragari i čitav taj podrudnički kraj imaju prelepu prirodu, bogatu istoriju, velike poljoprivredne i turističke potencijale koje ova manifestacija promoviše sa željom da privuče buduće investitore da ulažu u ovaj kraj – kazala je Snežana Živanović-Katić i pozvala sugrađane da narednog vikenda, od 2 - 4. avgusta dođu u Stragare.