U nastavku aktivnosti koje Grad Kragujevac i Kancelarija za mlade sprovode kroz već tradicionalni program „Leto u gradu za decu i mlade“, danas su u saradnji sa Narodnim muzejom Šumadija organizovane vodičke ture za decu uzrasta od 6 do 10 godina. Mališane okupljene u prvom od tri obilaska pozdravio je Stefan Jovanović, pomoćnik gradonačelnika za omladinu i saradnju sa Univerzitetom.

Kao i prethodnih godina, trudeći se da mladima približimo kulturno-istorijske znamenitorsti i upoznamo ih sa najznačajnijim delom istorije Kragujevca, periodom kada smo bili prestoni grad, organizovali smo obilazak muzejske postavke i Amidžinog konaka. Cilj nam je da kod dece negujemo kulturu i stvaralaštvo i da ona vreme letnjeg raspusta provedu što zanimljivije i kreativnije, a usput nauče nešto o istoriji svog grada, istakao je Jovanović, ocenivši da se ova aktivnost pokazala kao dobro osmišljena budući da je broj prijavljenih mališana ove godine najveći do sada.

Sa kompleksom i postavkom Narodnog muzeja Šumadija decu je upoznala Katarina Đurić, kustos-pedagog, koja je objasnila da su deca podeljena po uzrasnim grupama i da su za sve grupe nakon obilaska organizovane radionice prilagođene njihovim godinama i interesovanjima. Najmlađi se najviše raduju bojankama, lavirintu, slikanju, dok se stariji uglavnom opredeljuju za kvizove.

„Leto u gradu“ će deci i mladima koji raspust provode kod kuće do kraja avgusta pružati mogućnost da se kroz različite sportske, edukativne i zabavne sadržaje druže i aktivno ispune letnje dane.