Grad Kragujevac i Nacionalna služba za zapošljavanje – filijala Kragujevac, raspisali su javne pozive i konkurse za dodelu subvencija za samozapošljavanje nezaposlenih lica koja se nalaze na evidenciji NSZ i javne radove za osobe sa invaliditetom.

Za ove mere aktivne politike zapošljavanja obezbeđeno je ukupno 18 miliona dinara od čega su sredstva Grada 9,9 miliona ili 55%, a ostatak od 45%, odnosno 8,1 milion dinara je učešće Nacionalne službe za zapošljavanje.

Pravo da konkurišu za meru samozapošljavanja, za koju je obezbeđno 12,1 milion dinara, imaju sva nezaposlena lica sa evidencije kragujevačke filijale Nacionalne službe za zapošljavanje, a visina sredstava po pojedinačnom zahtevu iznosi 300.000 dinara, odnosno 330.000 dinara ukoliko je podnosilac zahteva osoba sa invaliditetom.

Pravo učešća na javnom konkursu za organizovanje sprovođenja javnih radova na kojima se angažuju nezaposlene osobe sa invaliditetom imaju udruženja, javne ustanove i preduzeća, privredna društva i preduzetnici. Za ovu meru u 2024. godini opredeljeno je tri puta više sredstava u odnosnu na prethodnu i ona iznose 5,9 miliona dinara.

Kroz ove dve mere aktivne politike zapošljavanja grad Kragujevac će, samo u ovoj godini, obezbediti zapošljavanje za blizu 90 lica iz navedenih kategorija.

Konkurs za sve zainteresovane traje od 25. jula do 30. avgusta 2024. godine.