Igralište za male sportove u centru Stragara površine 1200 metara kvadratnih asfaltiranjem se vraća nameni. U teren će biti ugrađeno 180 tona asfalte mase, a radove je danas obišao Predrag Stevović, član Gradskog veća za sport.

Grad Kragujevac je već ulagao u sportsku infrastrukturu u MZ Stragari a asfaltiranje sportskog terena koji decenijama nije obnavljan je kruna svih tih radova i ulaganja. JKP Šumadija će posao, kao i do sada, uraditi dobro. Siguran sam da kvalitet garantuje decenije korišćenja terena i da će generacije stasavati ovde na sportskim aktivnostima, kazao je Predrag Stevović, član Gradskog veća. Sve ovo ima mnogo veću vrednost od one koja se rečima može iskazati a pokazuju nam je osmesi i sreća dece koja se ovde igraju, poručio je Stevović, član Gradskog veća za sport i kao sledeću investiciju najavio obnovu košarkaških konstrukcija.

Igralište u Stragarima izgrađeno je 1996. godine i danas posle toliko godina smo uspeli da ga, uz pomoć gradonačelnika Dašića i Grada, obnovimo i vratimo nameni, kazao je predsednik Saveta MZ Stragari Radoslav Tošić. Nov izgled obnovljenog igrališta privući će mnogo omladine i dece da se bave sportom i budu aktivni, jer smo kraj čuven po sportistima kao što je prvi olimpijac Dušan Milošević, reprezentativac Zoran Stevanović i mnogi drugi. Predsednik Saveta MZ Stragari je istakao da je igralište podjednako važno za meštane koliko i završena obilaznica, predstojeća manifestacije Dani šljiva, jer će biti mesto sportskih  okupljanja, organizovanja turnira i drugih sportskih susreta.

U okviru rekonstrukcije terena, asfaltiranju je prethodilo frezovanje postojećeg asfalta, dodavanje kamenog materijala, nivelisanje. Teren je bio u veoma lošem stanju pa je bilo važno kvalitetno ga pripremiti za asfaltiranje. Danas ćemo na površini od oko 1200 kvadrata ugraditi 180 tona asfaltne mase debljine pet centimetara, objasnio je Marko Radisavljević, šef Sektora niskogradnje JKP Šumadija.