Polaganjem kamena temeljca za novi objekat Crvenog krsta u Kragujevcu u Ulici Vojvode Radomira Putnika broj 4 zvanično su otpočeli radovi na izgradnji novog objekta i obnovi legata doktorke Dese Milosavljević Branković koja je svoju porodičnu kuću zaveštala ovoj organizaciji.

Izgradnjom nove zgrade i rekonstrukcijom postojećeg doma Crvenog krsta biće stvoreni bolji uslovi rada za ovu organizaciju koja postoji 148 godina i koja tokom svog trajanja nije promenila temeljne principe na kojima je osnovana što potvrđuje i veliki broj volontera – kazao je prim. dr Stevan Kitanić, predsednik UO Crvenog krsta Kragujevac.

Svečanosti povodom početka radova prisustvovali su predstavnici Grada Kragujevca, prof. dr Anđelka Stojković, zamenica predsednika Skupštine grada, Jelena Pavić, članica Gradskog veća za zdravstvenu i socijalnu zaštitu, dr Gordana Damnjanović pomoćnik gradonačelnika za zdravstvenu i socijalnu zaštitu, ljudska i manjinska prava i Radomir Erić, član Gradskog veća za privredu, kao i predstavnici Crvenog krsta i mnogobrojni volonteri i prijatelji ove organizacije.

“Verujemo da će buduća zgrada Crvenog krsta na novoj lokaciji nastaviti da bude simbol humanosti i solidarnosti u našem gradu, mesto gde će se pružiti pomoć svakome ko je u potrebi, bez obzira na okolnosti i gde ćemo svi zajedno nastaviti da negujemo duh saradnje i brige o drugima.” – kazala je prof. dr Anđelka Stojković, zamenica predsednika Skupštine grada Kragujevca.

Doktorka Gordana Damnjanović je istakla da Grad Kragujevac podržava rad GO Crvenog krsta kroz  podršku Narodnoj kuhinji, đačkim užinama, programima u oblasti zdravstvene zaštite kroz koje se razvija tolerancija, učenje o prvoj pomoći, prevencija diskriminacije, a ono na šta smo najponosniji je osam puta dobijeno priznanje za najhumaniju sredinu Gradu Kragujevcu za dobrovoljno davalaštvo krvi.

Pored obnove porodične kuće doktorke Desanke Milosavljević Branković, projekat podrazumeva i izgradnju višenamenske zgrade u kojoj će se, osim kancelarijskog prostora, nalaziti i narodna kuhinja prilagođena osobama sa invaliditetom. Novoizgrađeni prostor će takođe posedovati i prostor za humanitarne i socijalne aktivnosti, kao i prostor za edukaciju i rad sa volonterima.