U selu Kotraža koje pripada Mesnoj zajednici Stragari ekipe JKP „Šumadija“ danas su izvele završne radove na asfaltiranju Ulice Dragoslava Jokovića. Radove su obišli dr Snežana Živanović Katić, članica Gradskog veća za ravnomerni i održivi razvoj sela i grada i Predrag Stevović, član Gradskog veća za sport.

Trudimo se da u kontinuitetu radimo na poboljšanju uslova za život na selu, a tu je najbitnija putna infrastruktura. Novih 500 metara asfalta na seoskom području ovoga puta radi se u Kotraži, jednom od najmanjih sela na teritoriji grada Kragujevca. Želimo da i u manjim selima stvorimo što bolje uslove kako bi meštani ostali da žive u njima. Svaki metar asfalta na selu je značajan i nastavićemo sa radovima sve do kraja građevinske sezone, poručila je dr Živanović Katić.

Prilikom prošlogodišnje posete porodici u Kotraži, gradonačelnik Nikola Dašić obećao je asfaltiranje ove ulice koje se sada i realizuje, podsetio je Stevović, naglasivši koliko je to važno za meštane sela koji na to čekaju skoro pola veka. Ovde je preko 40 domaćinstava i dosta dece kojoj su igranje i odlazak u školu često ometali prašina i blato. Ulaganjem u putnu infrastukturu ulažemo u srećnije detinjstvo i normalan život svih naših sugrađana, rekao je Stevović.

Za asfaltiranje Ulice Dragoslava Jokovića Grad je izdvojio oko 5 miliona dinara, tokom pripremnih radova iskopani su obodni kanali i nasut novi tamponski sloj kamena, a danas je ugrađeno oko 240 tona asfaltne mase.