Prva faza projekta „Čista Srbija“ u okviru koje će biti izgrađeno 42 kilometara kanalizacione mreže, privodi se kraju. Trenutno se izvode radovi u naselju Korman, u Brezovačkoj i Cerskoj ulici koje su danas obišli Dejan Ružić, zamenik gradonačelnika Kragujevca i Ivica Momčilović, predsednik Skupštine grada.

Zadovoljni smo onim što smo videli na terenu, poštuje se dinamika koja je dogovorena sa izvođačem radova. Ono što je bitno je da ljudima rešavamo višedecenijski problem, što je i smisao čitavog ovog projekta. „Čista Srbija“ je projekat od nacionalnog značaja koji se realizuje istovremeno u mnogim gradovima, a Kragujevac je jedan od gradova u kome je izgrađeno najviše kilometara kanalizacione mreže. Kada budemo završili prvu fazu, a pri kraju smo, to će biti 42 km, što je više nego što je ukupno urađeno u prethodnih deset godina – kazao je Ružić i dodao da u dogovoru sa kolegama iz resornog ministarstva očekuje da uskoro bude potpisan ugovor za drugu fazu projekta koja podrazumeva rekonstrukciju centralnih gradskih linija.

Predsednik Skupštine grada, Ivica Momčilović istakao je da su danas otpočeli radovi  na izgradnji kanalizacione mreže u naselju Korman, u dužini od 2,1 km, u Brezovičkoj i Cerskoj ulici. U Ulici Užičke republike gradiće se 3,2 km kanalizacione mreže, izdali smo lokacijske uslove i uskoro očekujemo rešenje o odobrenju radova. Očekujem da tu krene sa izgradnjom jedna od najdužih linija – kazao je Momčilović i najavio radove u delu oko trafostanice u Beloševcu, oko Ulice Nikole Maratovića, u dužini od oko 2,5 km, što će biti poslednja lokacija kojom će biti završena prva faza projekta „Čista Srbija“.