U Mesnoj zajednici Sušica ekipe JKP „Šumadija“ danas su izvele završne radove na asfaltiranju Mileševske i Venčačke ulice. Radove su obišli Marko Janković, pomoćnik gradonačelnika za razvoj i unapređenje lokalne samouprave i Zorica Đorić, v.d. načelnika Gradske uprave za komunalne poslove.

Ovo je još jedno u nizu asfaltiranja u Mesnoj zajednici Sušica i 13. od početka godine. Politika gradonačelnika Nikole Dašića i lokalne samouprave je da se svakodnevno pripremaju nove ulice za asfaltiranje i do sada je iz budžeta Grada u te radove uloženo 40 miliona dinara, rekao je Janković, dodavši da je za asfaltiranje ove dve ulice izdvojeno oko 3,5 miliona dinara. On je najavio da će se i u narednom periodu gotovo svakog dana raditi asfaltna baza, u skladu sa tehničkim mogućnostima JKP „Šumadija“.

Rukovodilac Sektora niskogradnje JKP „Šumadija“, Marko Radisavljević, navodi da su pripremni radovi u prethodnom periodu tekli malo sporije zbog niskih nadzemnih kablova i bandera koje su ometale iskop, što je inače čest slučaj u ulicama užeg gradskog jezgra. Uspeli smo da iskopamo celu deonicu, sipamo nov kameni materijal, podignemo sve šahte na kotu nivelete i danas stavljamo završni sloj asfaltne mase, rekao je Radisavljević. Za asfaltiranje Mileševske i Venčačke ulice u ukupnoj dužini od oko 170 metara utrošeno je oko 130 tona asfalta.