Mladi košarkaši iz Kragujevca, članovi KK „Foka“ borave ovih dana u poseti svojim vršnjacima iz Mostara u okviru programa razmene mladih sportista između Grada Kragujevca i Sportskog saveza Mostara. Oni će sa svojim vršnjacima održati zajedničke treninge i odigrati dve prijateljske utakmice. U ime Grada Kragujevca, u Mostaru ovim povodom boravi i Predrag Stevović, član Gradskog veća za sport.

Stevović se zahvalio domaćinima na srdačnom gostoprimstvu istakavši da je ova razmena značajna za oba grada.

Naši košarkaši su gosti svojih vršnjaka u Mostaru. Postoji obostrana želja da podignemo ovu saradnju na viši nivo, ove godine je ta spona bila košarka sledeće godine će to biti neki drugi sportovi. Želimo na ovaj način da pokažemo da deca i sport ne znaju za granice – poručio je Stevović.

Ekrem Čolakožić, predsednik UO Sportskog saveza grada Mostara koji je bio domaćin predstavnicima grada Kragujevca istakao je da je ova poseta nastavak dobrih i prijateljskih odnosa Kragujevca i Mostara i saradnje koja je najintenzivnija upravo u oblasti sporta.

Predstavnici Sportskog saveza grada Mostara i mladi košarkaši iz ovog grada boravili su u poseti Kragujevcu u maju mesecu u okviru obeležavanja Dana grada.

Tokom ovakvih poseta mladi imaju mogućnost da upoznaju svoje vršnjake, kulturu, tradiciju i običaje mesta u koje dolaze, ali i da se nadmeću i razmene iskustva na sportskom terenu.