Povodom hramovne slave Saborne crkve u Kragujevcu - Uspenja Presvete Bogorodice, Njegovo visokopreosveštensto mitropolit šumadijski gospodin Jovan služio je svetu arhijerejsku liturgiju. Bogosluženju u Sabornoj crkvi kojim su počele Gospojinske svečanosti prisustvovao je gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić sa saradnicima.

Nakon svete arhijerejske liturgije, u porti Saborne crkve u okviru XV  Gospojinskih svečanosti otvorena je smotra narodnog stvaralaštva. Velikogospojinsko veče čiji je početak zakazan u 18.00 sati, besedom će otvoriti dr Srboljub Ubiparipović, profesor Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta, a potom će u okviru kulturno-umetničkog programa nastupiti članovi kragujevačkog Centra za negovanje tradicionalne kulture „Abrašavić”, Hor „Sveti Sava“ uz dirigentsku palicu jereja Ivana Antonijevića, glumac Avram Cvetković i Radiša Urošević u pratnji orkestra Nenada Milanovića Pegija.

U okviru ove tradicionalne manifestacije, koja se održava 15. put, u narednih mesec dana, koliko traju svečanosti, biće organizovana predavanja i promocije knjiga i dodeljene nagrade učesnicima konkursa Gospojinskih svečanosti za pokloničko putovanje 2025. godine.