U Velikom parku završeni su radovi na jednom od najposećenijih dečijih igrališta u gradu. Radove na obnavljanju i rekonstrukciji igrališta u Velikom parku izvelo je preduzeće „Šumadija d.o.o.“. Prilikom izgradnje ispoštovani su svi bezbednosni standardi, postavljene su nove klackalice, tobogan, ljuljaške i druge sprave, a sve je prilagođeno zahtevima i potrebama dece.

Član Gradskog veća za sport, Predrag Stevović obišao je dečije igralište i rekao da je ovo jedno od najfrekventnijih u gradu ali i jedno od najlepših jer se nalazi u Velikom parku. Cilj rekonstrukcije igrališta je da se poboljša kvalitet boravka dece na javnim površinama gde gravitira veliki broj dece. Pored tobogana, klackalica i ostalih sprava, u ovoj maloj dečijoj oazi, sada imamo i modernu kulu čiji se dizajn razlikuje od dosadašnjeg. Za rekonstrukciju ovog dečijeg igrališta uloženo je 800.000 dinara. Što se tiče Velikog parka, u narednom periodu krenućemo sa radom na velikoj otvorenoj teretani jer imamo veliki broj omladine koji treniraju i u dogovoru sa njima napravili smo plan kako će teretana izgledati i koje su sprave potrebne, rekao je Stevović, koji je najavio radove na igralištu u Desimirovcu i sportskom terenu u Drenovcu.

Dečije igralište u Velikom parku zahtevalo je kompletnu rekonstrukciju. Na ovom igralištu zamenjene su sprave zato što ih nije bilo moguće reparirati i ponovo upotrebiti. Prvi put smo postavili i kulu koja je modernijeg izgleda, bezbednija za decu i sve sprave su urađene od kvalitetnijeg materijala, kazala je Jasmina Mihajlović, direktorka preduzeća „Šumadija d.o.o.“.