Uređenjem spoljne fasade izdvojenog odeljenja Osnovne škole „Dragiša Mihailović“ u Malim Pčelicama ovih dana se završava poslednja faza rekonstrukcije ove škole. Radove je danas obišao član Gradskog veća za obrazovanje, Dušan Aleksić.

Proces rekonstrukcije koji je pre dve godine počeo modernizacijom grejanja, korak po korak priveden je kraju. Od kada smo peći na drva, bubnjare, zamenili grejanjem na gas, nismo stali da investiramo u ovu školu. Tokom ovog perioda urađena je sanacija prozora, mokrih čvorova, unutrašnjih zidnih površina i sada fasade, a za celokupnu rekonstrukciju Grad je izdvojio oko četiri miliona dinara, kazao je Aleksić i najavio da će uskoro i u matičnoj školi u Stanovu početi proces zamene kotlova na čvrsto gorivo kotlovima na gas prema ugovoru o javno-privatnom partnerstvu potpisanom u decembru.

Zahvaljujući razumevanju Grada Kragujevca i investicijama koje su podržali škola u Malim Pčelicama će đake u novoj školskoj godini dočekati kompletno rekonstruisana i osavremenjena, istakao je direktor škole, Dalibor Tvrdišić. Navodeći da su pored radova na samom objektu izvršeni i radovi na sređivanju školskog dvorišta i prilaznih saobraćajnica, on je naglasio da je uz pomoć Grada uvedena i autobuska linija koja izdvojeno odeljenje povezuje sa matičnom školom što značajno utiče na kvalitet života učenika ove škole.

Inače, izdvojeno odeljenje OŠ „Dragiša Mihailović“ u Malim Pčelicama pohađa oko 110 učenika raspoređenih u pet odeljenja. Škola ima dve predškolske grupe i nastavu do četvrtog razreda, nakon čega se školovanje nastavlja u matičnoj školi u Stanovu.