Veliki broj izlagača, izložbi, stručnih predavanja, bogat prateći kulturno-umetnički i zabavni program i brojne novine očekuju posetioce ovogodišnjeg, jubilarnog 20. Šumadijskog sajma poljoprivrede koji se na Šumadija sajmu održava od 5. do 8. septembra – najavili su organizatori na konferenciji za novinare koja je održana na Šumadija sajmu.

Za ovih 20 godina mnogo truda i mnogo pozitivne energije je uloženo u stvaranje i promovisanje ovog sajma i to je nešto što ga čini drugačijim od ostalih sličnih manifestacija. Tradicionalan, prepoznatljiv, a svake godine nov i drugačiji – kazala je Snežana Živanović Katić, članica Gradskog veća za poljoprivredu i zahvalila se svima koji su učestvovali u organizovanju Sajma, Šumadija sajmu, brojnim udruženjima i pojedincima koji su radili na pripremanju programa koji je ove godine bogatiji i sadržajniji nego svih prethodnih godina.

Aleksandar Štajn, direktor Šumadija sajma istakao je da ove godine na Sajmu poljoprivrede imamo najveći broj izlagača, preko 100, među kojima su proizvođači i distributeri stočne hrane, mehanizacije, banke, predstavnici institucija koje pružaju podršku poljoprivrednim proizvođačima. Povodom 20. godina Sajma poljoprivrede biće priređena izložba fotografija koja predstavlja retrospektivu razvoja ove najstarije sajamske manifestacije u Kragujevcu. U okviru pratećeg programa, u petak, 6. septembra, sa početkom u 20 sati biće održan koncert Radiše Uroševića, a ulaz će biti slobodan.

Program ovogodišnjeg sajma čine i veoma kvalitetne izložbe stoke, kao i izložba sitnih životinja i ukrasne živine koje svake godine privuku veliku pažnju posetilaca, posebno najmlađih. Nikola Paunović, načelnik Odeljenja za poljoprivredu istakao je i programe koji iz godine u godinu privlače veliku pažnju posetilaca, kao što su izložbe konja, pokazna fijakerijada, fijakerijada kroz grad, preponsko jahanje u kome učestvuju klubovi iz čitave Srbije, svih uzrasnih kategorija, a novina na ovom sajmu je višeboj za decu kao i takmičenje u veštini vožnje traktora sa priključnom mehanizacijom i prikolicom. Kao i prethodnih godina biće organizovano takmičenje lovaca u kuvanju lovačkog gulaša.