Program „Leto u gradu“ za decu i mlade uspešno je završen realizovanjem kreativne radionice za crtanje stripa pod nazivom „Ulica otvorenog stripa“, u ulici Miloja Pavlovića, ispred striparnice Svet stripa. Radionica, koja je okupila ljubitelje stripa, imala je za cilj da približi ovaj oblik umetnosti deci i mladima i podstakne njihovu kreativnost.

Udruženje „Svet stripa“, Grad Kragujevac i Kancelarija za mlade, u okviru programa „Leto u gradu“, organizovali su radionicu za crtanje stripa u „Ulici otvorenog stripa“ na kojoj su učesnicima pružena uputstva i saveti o tehnikama crtanja, scenariju i stvaranju zanimljivih likova. Deca i mladi su imali priliku da se upuste u proces stvaranja svojih vlastitih stripova, istražujući različite stilove i tehnike.

Oduševljeni smo što smo mogli da pružimo priliku deci i mladima da se upoznaju sa svetom stripa na ovakav način, poručuju organizatori. Naš cilj je bio da pokažemo koliko strip može biti zabavan, inspirativan i da motivišemo decu i mlade da izraze svoje ideje kroz umetnost.

„Leto u gradu“ je kroz niz različitih aktivnosti tokom letnjeg perioda pružio brojne prilike za kreativno izražavanje, učenje i zabavu, a „Ulica otvorenog stripa“ bila je savršena prilika da se sve to kruniše na uzbudljiv i inspirativan način. Ovaj program je uspešno pokazao da umetnost stripa može biti moćan alat za razvoj mašte i kreativnosti kod dece i mladih, s obzirom na to da ove radionice postaju tradicija jer se realizuju od 2018.godine.