Gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić, đacima, njihovim porodicama i prosvetnim radnicima uputio čestitku povodom početka nove školske godine u kojoj se kaže:

Draga deco, roditelji i prosvetni radnici,

Danas počinje nova školska godina. Novo poglavlje u vašem životu ispunjeno znanjem, radošću i izazovima.

Čestitam svima i želim da vas na svakom koraku prate sreća i uspeh.

Draga deco, budite vredni i učite. Ovo je vaš trenutak kada počinjete putovanje koje će vam otvoriti vrata sveta. Igrajte se, istražujte svet oko sebe, postavljajte pitanja, budite radoznali. Želim vam dobre ocene, a pre svega da razvijate vrednosti kao što su poštovanje, tolerancija i dobrota.

Posebne čestitke upućujem đacima prvacima. Ovo je poseban dan i veliki korak za vas i za vaše porodice, jer otvarate novo poglavlje u životu.

Svima vama želim uspešan početak školske godine, ispunjen radošću, zdravljem i uspehom!

Gradonačelnik Kragujevca
Nikola Dašić