U okviru 20. jubilarnog Sajma poljoprivrede, direktori Novosadskog i Šumadija sajma, Nikola Lovrić i Aleksandar Štajn potpisali su Memorandum o saradnji koji će omogućiti efikasniju koordinaciju i pružiti dodatnu podršku razvoju svih sajamskih događaja, od poljoprivrednih manifestacija do drugih sektora od značaja za razvoj privrede.

Svuda postoje veliki i mali sajmovi ali uvek se nešto može naučiti i od malih. Saradnja sa Šumadija sajmom je samo deo umrežavanja Srbije i kroz sajmove, rekao je Nikola Lovrić, direktor Novosadskog sajma, izazivši zadovoljstvo što je u srcu Šumadije, u Kragujevcu, gradu heroju. Novosadski sajam želi da isprati svaku manifestaciju i da pomogne i malim proizvođačima, jer svaki dobro organizovani sajam i manifestacija, a posebno međunarodna je preporuka i pozivnica svim strancima. Šumadijski sajam poljoprivrede ima svoju dugu tradiciju od 20. godina i zajedno ćemo učiti, steći nove prijatelje, znanja, tehnologije i inovacije koje možemo primeniti svako u svom domenu, poručio je Lovrić.

Kada se osvrnemo na početke i kada vidimo gde smo danas, kruna za ovih 20. godina je potpisivanje Memoranduma o saradnji sa Novosadskim sajmom koji ima dugu tradiciju, veliko iskustvo i organizuje najveću poljoprivrednu manifestaciju u našoj zemlji, rekao je direktor Aleksandar Štajn. Memorandum treba da prevaziđe lokalni karakter i Šumadije i Vojvodine i da bude primer dobre prakse da se veliki i mali udružuju, jer  je njegov cilj da učimo od Novosadskog sajma i obogatimo naše manifestacije, dodao je on zahvalivši se i članici Gradskog veća za poljoprivredu dr Snežani Živanović Katić, koja je osnivala Sajam poljoprivrede i danas ga prati sa istim entuzijazmom.