U toku su radovi na rekonstrukciji stadiona Čika Dača, koji je od velike važnosti za naš grad i sportsku zajednicu. Trenutno se izvode radovi na postavljanju novih stolica, zameni semafora, kao i uređenju VIP i TV lože, što će značajno podići standard stadiona. Takođe, radimo na sređivanju pomoćnog terena, koji će biti ključan za trenažni proces naših sportista, izjavio je član Gradskog veća za sport, Predrag Stevović, prilikom obilaska radova.

Najvažniji deo rekonstrukcije je postavljanje novih reflektora na stadionu, što se prvi put dešava u istoriji ovog sportskog objekta. Ovo će omogućiti održavanje večernjih utakmica i drugih događaja, čime će stadion dobiti novu dimenziju funkcionalnosti i atraktivnosti. Pored toga, rekonstruišemo i atletsku stazu, što će omogućiti bolje uslove za razvoj atletike u našem gradu.

Postavljanje reflektora biće završeno u narednim nedeljama, a sve ovo ne bi bilo moguće bez nesebične podrške predsednika Aleksandra Vučića i države Srbije, koji su prepoznali značaj ovog projekta za naš grad. Zahvaljujući njima, rekao je Stevović, Kragujevac će dobiti modernizovan sportski objekat koji će služiti generacijama.