Privremeni granični prelaz na Aerodromu MIND Kragujevac koji se nalazi u okviru MIND Parka, otvoren je u cilju podsticanja ekonomskog, privrednog, turističkog, kulturnog i sveukupnog razvoja Šumadijskog okruga, grada Kragujevca i samog Aerodroma MIND Kragujevac.

Grad Kragujevac uspešno spaja svoju istorijsku prošlost sa modernim razvojem a već afirmisane manifestacije u međunarodnim okvirima imaju sve više poseta iz inostranstva, kao i upita za direktne pojedinačne dolaske svojim vazduhoplovima, kako za posetu ovom regionu, tako i radi tranzitnog zadržavanja u Kragujevcu.

Korisnici aerodroma će imati međunarodne prelete u zemlje regiona, što će promovisati grad Kragujevac i ceo Šumadijski okrug, a Aerodrom MIND Kragujevac bi omogućio najbrži vid direktne internacionalne komunikacije i doprineo razvoju podsticajnog okruženja i održive budućnosti MIND Park-a, grada Kragujevca i celog Šumadijskog okruga.