Poslednjeg dana 20. Šumadijskog sajma poljoprivrede održana je izložba priplodnih goveda simentalske rase na kojoj je učestvovalo 19 odgajivača sa 68 grla. Odgajivači su se takmičili u tri kategorije i to prvotelke, junice i krave, a proglašena je najbolja kolekcija, kao i šampionka sajma.

Po oceni komisje za najbolja su proglašena grla vlasnika Milana Miletića iz Petrovca i to u kategoriji krava, Danijele Vićentijević iz Vodica u kategoriji prvotelki i Gorana Pantića iz Ilićeva u kategoriji junica. Za šampionku 20. Šumadijskog sajma poljoprivrede proglašena junica Gorana Pantića, koji je osvojio glavnu nagradu a čiji je darodavac mlekara Megle.

Izložbu je pod pokroviteljstvom grada Kragujevca, organizovalo Udruženje odgajivača goveda simnetalske rase „Šumadija“, a pehare je uručila dr Snežana Živanović Katić, članica Gradskog veća za održivi i ravnomerni razvoj sela i grada.