Dodelom pehara i nagrada, danas je završen 20. Šumadijski sajam poljoprivrede koji je u protekla četiri dana na Šumadija sajmu okupio više od 100 izlagača, uz učešće mnogobrojnih udruženja, organizacija i kulturno-umetničkih društava.

Ovogodišnji Šumadijski sajam poljoprivrede prošao je u znaku jubileja, jer se organizator „Šumadija sajam“ potrudio da više nego ikada, okupi najveći broj izlagača iz različitih oblasti, distributera poljoprivredne mehanizacije i opreme, proizvođača stočne hrane, zatim druge opštine koje su predstavile svoje proizvođače, institute, osiguravajuće kompanije, ocenila je dr Snežana Živanović Katić, članica Gradskog veća za ravnomerni i održivi razvoj sela i grada.

Pored toga što je pokrovitelj, grad Kragujevac je doprinos Sajmu poljoprivredne pružio i preko Odeljenja za poljoprivredu, organizujući brojne izložbe - ovaca, konja, sitnih životinja i poslednjeg dana, izložbe goveda, na kojoj su po oceni komisije izložena grla vrhunskog kvaliteta i genetike. Na štandu grada Kragujevca, brojni posetioci informisani su o subvencijama i programima koje realizuje grad Kragujevac. To je bila i prilika da razgovaramo sa njima, čujemo njihove predloge, savete i potrebe, što nam je bilo od velikog značaja, rekla je Živanović Katić, imajući u vidu da uskoro ulazimo u planiranje budžeta za poljoprivredu za narednu godinu. Pored stručnih tribina, izložbi, potpisivanja protokola sa Novosadskim sajmom, na sajmu je bilo brojnih zabavnih sadržaja, posebno intersesantnih najmlađim posetiocima. Ove godine to je bilo preskakanje prepona u organizaciji kluba „Džokej“, poligon za traktore sa prikolicom, nikad veća fijakerijada, gulašijada udruženja lovaca.

U godini jubileja, grad Kragujevac je odlučio da putovanjem u Bolonju, na jedan od najvećih sajmova poljoprivrede u Evropi EIMA 2024. nagradi sela, udruženja i pojedince koji su bili organizatori, učesnici ili pobednici na smotrama, raznim takmičenjima i manifestacijama u našim selima a među njima su, pored ostalih Dani šljive, gulašijade, Trojički sabor u Pčelicama, Kosidba u Grbicama. Nadamo se da će ova nagrada, rekla je Živanović Katić, koja je na svečanom zatvaranju Sajma poljoprivrede uručila vaučere, biti podstrek i drugima da sledeće godine uzmu aktivno učešće u manifestacijama, a grad Kragujevac će trud sigurno nagraditi.

U znak zahvalnosti za izvanredan rad i doprinos 20. Sajmu poljoprivrede, direktor Šumadija sajma, Aleksandar Štajn, je na završnoj svečanosti, uručio pehare Udruženju „Šumadijski opanak“ i Zavodu za smeštaj odraslih lica „Male Pčelice“.