Predstava ''Stara planina'' rediteljke Emilije Mrdaković apsolutni je pobednik 11. Međunarodnog festivala lutkarstva u Podgorici. Na festivalu lutkarske igre koji okuplja pozorišta iz zemalja regiona i Evrope, među najmaštovitijim su bile predstave kragujevačkog Pozorišta za decu i mlade i iz Crne Gore donele šest nagrada: nagrada "Goran Bulajić" za najbolju režiju, Emiliji Mrdaković, nagrada "Dragan Radulović" za najbolju dramaturgiju, Jeleni Stojanović Patrnogić, nagrada za najbolju scenografiju, Klaudia Lamantea, nagrada za glumačko majstorstvo, Milici Vraneš. Darija Vulić osvojila je nagradu za glumačko majstorstvo za predstavu ''Jan Bibijan''.

Osim nagrada, direktorka pozorišta i Međunarodnog festivala "Zlatna iskra" Jelena Stojanović Patrnogić, proglašena je za ovogodišnjeg Ambasadora Međunarodnog lutkarskog festivala u Podgorici.

Međunarodni festival lutkarstva u Podgorici uz podršku Ministarstva kulture i medija Crne Gore, Sekretarijata za kulturu Glavnog grada Podgorica održavao se od 5. septembra u Kulturno-informativnom centru ''Budo Tomović'' a nastupili su pozorišni ansambli iz Španije, Rumunije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Crne Gore i Srbije.

Kakav divan početak sezone – poručuju iz Pozorišta za decu i mlade!