Za našeg sugrađanina Dragana Ristića koji je na Paraolimpijskim igrama u Parizu odneo pobedu u gađanju malokalibarskom puškom danas je u zgradi Gradske uprave priređen svečani prijem. Paraolimpijca i predstavnike Streljačkog kluba „Čika Mata“ u kome Ristić inače trenira, u ime Grada je pozdravio Predrag Stevović, član Gradskog veća za sport.

Ovo zlato našem gradu znači mnogo. Za lokalnu samoupravu ono znači da su ulaganja u streljaštvo koje uopšte nije jeftin sport valorizovana na najbolji mogući način. Osvajanjem najsjajnijih odličja Kragujevac je stavljen na mapu ozbiljnih strelaca. Za nove generacije, mlade strelce i one koji maštaju da uđu u našu streljanu, treniraju i jednog dana osvajaju ovakve medalje ono je motivivišući primer, kazao je Stevović. Istakavši da streljaštvo u Kragujevcu ide uzlaznom putanjom, on je naglasio da sve što Grad treba da uradi jeste da podrži ovaj sport i nove talente koje „Čika Mata“ već ima, a koji će tek pokazati svoje najbolje sportsko lice. Grad Kragujevac će nastaviti da ulaže u Streljački klub „Čika Mata“, u obnavljanje njihove opreme i sređivanje prostora u kome treniraju kako bi se naši strelci što bolje pripremili za Svetsko i Evropsko prvenstvo, kao i za Olimpijadu u Los Anđelesu 2028. godine, poručio je Stevović.

Sa pripremama je, kaže Ristić, krenuo još u februaru, a osvojeno zlato i srebro na evropskom prvenstvu u junu dali su mu snagu i veru da će moći da ostvari dobar rezultat i na Paraolimpijskim igrama u Parizu kao što je to uradio u Tokiju. Treninzi su bili vrhunci, ali pritisak, trema i prevelika želja da brzo ostvarim uspeh učinili su da izostane medalja u gađanju vazdušnom puškom, što me nije omelo da posle tri dana, uz dva dobra treninga, u gađanju malokalibarskom puškom ostvarim željeni rezultat. Šta smo zaista uradili i koliki smo uspeh ostvarili vidimo tek kad se vratimo u Srbiju i zbog toga hvala svim građanima, Srbiji, što cene ono što rade paraolimpijci i Gradu Kragujevcu što podržava streljaštvo. Nadam se da ću, kao i naši vaterpolisti, uspeti da ponovim rezultat 2028. godine u Los Anđelesu, rekao je Ristić.

Predsednik Streljačkog kluba „Čika Mata“, Milan Armuš, ističe da su članovi kluba na vreme shvatili šta je potrebno da bi se pratili svetski rezultati. Jedino na taj način si konkurentan za osvajanje titula, medalja, a naš klub 11 godina za redom osvaja i titulu državnog prvaka, dok je Srbija među prvih pet zemalja na svetu u streljaštvu. Trenutno imamo četiri jako dobra strelca i nadamo se da će Kragujevac u Los Anđelesu imati četiri predstavnika u ovom sportu, kazao je Armuš. Naglasivši da je, kako bi se pratili trendovi, potrebno da se kompletna oprema zanavlja skoro svake godine i da to ne bi mogli bez pomoći Grada, on je zahvalio čelnim ljudima lokalne samouprave što su prepoznali njihov rad i dali im podršku zahvaljujući kojoj su usledili postignuti rezultati.