Međunarodni pozorišni festival ove godine pod sloganom „(O) čemu (priča) pozorište u Knjaževsko-srpskom teatru održaće se od 8. do 14. oktobra. Izbor selektora Miloša Latinovića, 19. po redu  Joakimfesta u Kragujevac dovodi predstave iz Kazahstana, Hrvatske, BiH, Crne Gore, Slovenije i Srbije.

Festival će otvoriti predstava iz revijalnog programa ''Jelena Anžujska'' urađena po tekstu Jelene Kajgo a u režiji Tatjane Mandić Rigonat. U koprodukciji kragujevačkog Teatra, Festivala „Ćirilicom”, Narodne biblioteke iz Budve i Udruženja „Kultura sada” izvedena je premijera prošlog vikenda  u budvanskom Starom gradu.

Na takmičarskom repertoaru 19. Joakimfesta su predstave: „Gidionov čvor” po tekstu Džone Adams u  režiji  Jane Maričić i izvođenju Beogradskog dramskog pozorišta.  „Ataukere”, tekst: Oralkhan Bokej, režija: Ajdin Salbanov, Regionalno dramsko pozorište Karaganda iz Kazahstana, „Žena himna”,tekst Davor Špišić u režiji Roberta Raponja, Teatar „Fort Forno”, Istarsko narodno kazalište – Gradsko kazalište Pula, Hrvatsko narodno kazalište Mostar, Udruženje „Intermezzo” Sarajevo, Hrvatska, BiH, zatim „Očevi i oci”, dramatizacija Kate Đarmati po romanu Slobodana Selenića u režiji Veljka Mićunovića, Narodno pozorište u Beogradu, „Ćelava pjevačica” po tekstu Ežen Jonesko, u režiji Jagoša Markovića u izvođenju Centra za kulturu Tivat, Crna Gora i „Under construction” autora Kolektiv „Počemučka” u režiji Aljoše Lovrić Krapeža i izvođenju slovenačkog Teatra „Glej” iz Ljubljane.