Unapređenje kompetencija zaposlenih, aktuelnosti i izmene  podzakonskih akata, unapređenje bezbednosti dece i zaposlenih u vrtićima, opremanje objekata i prostorija u kojima deca borave, unapređenje energetske efikasnosti, dostupnost preškolskog obrazovanja mališanima na seoskom području neke su od tema redovnog godišnjeg sastanka za zaposlene u predškolskim ustanovama, vaspitače, stručne saradnike, savetnike i  direktore. Prvi redovni sastanak u ovoj radnoj godini u sali OŠ ''Stanislav Sremčević'' održao je pomoćnik ministra prosvete i obrazovanja, Milan Pašić. Sastanku je prisustvovao resorni član Gradskog veća za obrazovanje Dušan Aleksić.

Na samom početku nove radne godine redovan sastanak u kojima se zaposleni informišu o aktuelnostima, razgovarajući o viziji razvoja predškolskog obrazovanja u narednim godinama, kazao je Dušan Aleksić, član Gradskog veća za obrazovanje ističući značaj ovakvih sastanaka, između ostalog i radi razmene dobrih i korisnih ideja u cilju unapređenja vaspitno-obrazovne prakse. Aleksić je podsetio da u okviru predškolskih ustanova čiji je osnivač grad, ''Nada Naumović'' i ''Đurđevdan'', ima 16 vrtića uključujući vrtić ''Autić'' u Fijatu koji bi u narednom periodu trebalo da otvori vrata i mališanima čiji roditelji nisu zaposleni u ovoj kompaniji a čime bi se liste čekanja smanjile za oko 50 dece.

Dušan Aleksić, resorni član GV i pomoćnik ministra prosvete i obrazovanja, Milan Pašić, nakon sastanka obišli su vrtić ''Zeka'' kao primer dobre prakse nakon ugradnje solarnih panela kako bi se upoznali o načinu funkcionisanja i visini uštede za preporuku drugim vrtićima.