Najveći privatni zdravstveni sistem u regionu MediGroup, otvorio je svoju prvu polikliniku u Kragujevcu, u kojoj će se pružati specijalizovane usluge iz oblasti ginekologije i akušerstva, interne medicine kao i kompletna laboratorijska dijagnostika.

Siboličnim presecanjem vrpce, početak rada MediGroup poliklinke, ozvaničili su Dejan Ružić, zamenik gradonačelnika, Marijana Vasilesku, generalna direktorka ove grupacije i Nataša Vujičić, menadžerka MediGroup poliklinke u Kragujevcu.

MediGroup je do sada bila zastupljena u velikom broju gradova i opština u Srbiji, a zadovoljstvo je što je od danas i deo našeg grada, rekao je Ružić. Otvaranjem nove poliklinike, građanima Kragujevca, ali i Šumadijskog okruga, se pruža mogućnost da izaberu još jednu zdravstvenu ustanovu u kojoj će preglede obavljati vrhunski stručnjaci i na najsavremenijoj medicinskoj opremi. Na ovaj način, pored ostalog, pokazujemo da Kragujevac raste i da je interesantan svim značajnim privrednim subjektima, pa tako i onim koji se bave zdravstvenom zaštitom, jer biraju naš grad kao mesto svog daljeg razvoja, poručio je Ružić.

U Srbiji postojimo 11 godina, a naš zdravstveni sistem gradili smo, postavljajući zadovoljstvo pacijenata na prvo mesto, rekla je Marijana Vasilesku, generalna direktorka, istakavši da će na isti način raditi i u Kragujevcu. Težimo ka tome da imamo najbolju i najsavremeniju opremu i specijaliste u svojim oblastima. Za početak u novootvorenoj poliklinici lekari MediGroup obavljaće preglede iz oblasti interne medicine, ginekologije, akušerstva i laboratorijske analize, ali namera nam je, najavila je Vasilesku, da usluge širimo i ostalim medicinskim specijalističkim oblastima, kako bi poliklinika u Kragujevcu postala jedna od najboljih u Srbiji.

MediGroup poliklinika nalazi se u Zmaj Jovinoj ulici broj 53, a njeno radno vreme je od 7 do 20 časova, a subotom od 8 do 14 sati.