Na teritoriji grada, ekipe Javnog komunalnog preduzeća Šumadija Kragujevac, u skladu sa Programom održavanja komunalne infrastrukture, u utorak, 24. septembra, obavljaju sledeće radove:

- asfaltiranje udarnih rupa u ulicama Radomira Bate Bugarskog i Sime Tepića (MZ Bresnica)

- vraćanje raskopanih asfaltnih površina nakon intervencije Energetike d.o.o. u pređašnje stanje u Ulici Prvoslava Stojanovića (MZ Stara radnička kolonija)

- vraćanje raskopanih površina pod behatonom u pređašnje stanje u ulicama Kralja Milana IV (MZ Vašarište) i Čegarska (MZ Pivara)

- sanacija tamponiranjem u ulicama Dragutina Antića i Joksima Vasiljevića (MZ Maršić)

- sanacija oštećenog kolovoza u Ulici Stefana Zdravkovića (MZ Vinogradi)

- postavljanje opreme puta - tehnička sredstva za usporavanje saobraćaja prema projektu zone OŠ Vuk Stefanović Karadžić u Ulici Čegarska (MZ Pivara)

- ručno čišćenje i pročišćavanje pešačkih staza, trotoara i platoa, sakupljanje papira sa javnih površina, mašinsko čišćenje saobraćajnica, kao i noćno pranje ulica u skladu sa Programom održavanja javne higijene

- dnevno pranje ulica Josifa Šnersona (MZ Bagremar) i Dragojla Dudića (MZ Stanovo)

- košenje tarup rukom duž puta Bukorovac – Jabučje

- košenje uređenih zelenih površina u Spomen parku Kragujevački oktobar (MZ Vašarište) kao i na prilazima gradu u Ulici Slobode (MZ 1. maj)

- orezivanje i seča suvih stabala na više lokacija u gradu

- popravka svetiljki javnog osvetljenja koje nisu u funkciji na teritoriji MZ Aerodrom i MZ Desimirovac, kao i otklanjanje kvarova na mreži javnog osvetljenja na teritoriji grada.