Predrag Stevović, član Gradskog veća za sport prisustvovao je danas času fizičkog vaspitanja u OŠ „Natalija Nana Nedeljković“ u Velikom Polju i ovom prilikom učenicima podelio sportske majice. Ovo je početak akcije u okviru koje ćemo obići više škola u Kragujevcu i podeliti odgovarajuću sportsku opremu – kazao je Stevović i istakao akcenat treba staviti upravo na značaj fizičkog vaspitanja u školama.

Imamo veliki broj dece koji ne treniraju ni jednu sportsku disciplinu i nastavnik fizičkog im je sve. On je jedini most između deteta i zdravlja, između deteta i kontakta sa sportom i upravo zato kao Grad Kragujevac želimo da ovakvim akcijama promovišemo sport – kazao je Stevović.

Nikola Milićević, nastavnik fizičkog vaspitanja zahvalio se Gradu Kragujevcu na opremi koja je donirana školi i dodao da je svaka pomoć ovakve vrste dobrodošla. Istakao je da je ponosan na sjajne rezultate iz atletike koje učenici ove škole ostvaruju na takmičenjima i da im ovakve akcije daju vetar u leđa.