Na teritoriji grada Kragujevca, ekipe Javnog komunalnog preduzeća „Šumadija“ Kragujevac, u skladu sa Programom održavanja komunalne infrastrukture, u četvrtak 26. septembra, obavljaju sledeće radove:

- asfaltiranje udarnih rupa u Ulici Bogoljuba Boleta Bojovića (MZ Bresnica)

- vraćanje rskopanih asfaltnih površina nakon intervencije Energetike d.o.o. u pređašnje stanje u ulicama Prvoslava Stojanovića (MZ Stara radnička kolonija) i Čika Matinoj (MZ Vašarište)

- vraćanje raskopanih površina pod behatonom u pređašnje stanje u Ulici Kralja Milana IV (MZ Vašarište)

- uređenje parkinga u Ulici Josipa Pančića (MZ Vašarište)

- sanacija tamponiranjem u ulicama Dragoslava Radovanovića i Cvetna (MZ Maršić)

- sanacija oštećenog kolovoza u Ulici Stefana Zdravkovića (MZ Vinogradi)

- obeležavanje horizontalne signalizacije – parking mesta za osobe sa posebnim poterbama na teritoriji MZ Vašarište

- popravka oštećene i ugradnja nedostajuće vertikalne signalizacije na teritoriji MZ Vašarište

- ručno čišćenje, pročišćavanje pešačkih staza, trotoara, platoa, sakupljanje papira sa javnih površina, mašinsko čišćenje saobraćajnica i noćno pranje ulica u skladu sa Programom održavanja javne higijene

- dnevno pranje ulica Radovana Mićovića i Gandijeva (MZ Stanovo)

- košenje tarup rukom duž puta Bukorovac – Jabučje

- košenje uređenih zelenih površina u Spomen parku Kragujevački oktobar (MZ Vašarište i MZ Sušica) i na prilazima gradu u ulicama Beogradska, Avalska, Dragana Panića (MZ Sušica), Licej Kneževine Srbije (MZ 1.Maj), Milentija Popovića i Radoja Domanovića (MZ Vašarište)

- popravka svetiljki javnog osvetljenja koje nisu u funkciji na teritoriji MZ Centar, MZ Drenovac i otklanjanje kvarova na mreži javnog osvetljenja na teritoriji grada.