Lokalni ombudsman grada Kragujevca Jelena Milivojević je učestvovala na sastanku Mreže načelnika uprava i Mreže za elektronsku upravu Stalne konferencije gradova i opština (SKGO), održanoj u Beogradu u organizaciji SKGO i Agencije za razvoj Vlade Švajcarske.

Sastanak je, između ostalog, bio fokusiran i na uspostavljanje međuopštinske saradnje sa posebnim osvrtom na saradnju u oblasti lokalnog ombudsmana.

Lokalni obmudsman grada Kragujevca je tim povodom okupljenima održala prezentaciju: „Postupak uspostavljanja međuopštinske saradnje Kragujevca i Aranđelovca, Knića i Rače u oblasti lokalnog ombudsmana“ u kojoj je prenela nastojanja kragujevačke kancelarije Lokalnog ombudsmana na uspostavljanju regionalne institucije ombudsmana.

Ona je tom prilikom ocenila da je veliko interesovanje lokalnih samouprava adminstrativno upućenih na Kragujevac za saradnju sa Lokalnim ombudsmanom Kragujevca po pitanjima prava građana i istakla da kragujevačka kancelarija za svoja nastojanja ima podršku Stalne konferencije gradova i opština i nadležnog Ministarstva za državnu upravu i lokalnu samoupru koje svojim aktivnostima podstiče međuopštinsku saradnju.

Sastanak Mreže načelnika uprava i Mreže za elektronsku upravu je realizovan u okviru programa: „Partnerstvo za dobru lokalnu samoupravu“ koji podržava Vlada Švajcarske, a sprovodi SKGO.