Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić prisustvovao je danas puštanju u rad sistema za automatsku detekciju saobraćajnih prekršaja, instaliranih na području PU Kragujevac i tom prilikom izjavio da se Ministarstvo trudi da što više automatizuje evidentiranje saobraćajnih  prekršaja. Sistem za automatsku detekciju saobraćajnih prekršaja postavljen je na delu državnog puta prvog B reda, neposredno ispred kružnog toka u Batočini, gde je dozvoljena brzina kretanja ograničena na 50 km na čas.

Prema urađenoj analizi najkritičniji su letnji meseci i najveći deo prekršaja su neprilagođena brzina, koju će ovaj sistem automatski beležiti. Zbog neprilagođene brzine ugrožavaju se životi ljudi, čitavih porodica, a naročito dece, koja nisu vozači a kao takvi nisu aktivni učesnici u saobraćaju. Ugrožavanje života drugih ljudi, nisu saobraćajni prekršaji, već teška krivična dela, istakao je ministar Dačić, i naveo da će formirane radne grupe, imajući u vidu da više od 500 ljudi godišnje strada u saobraćajnim nesrećama, raditi na prevenciji.

Današnja poseta ministra Dačića bila je prilika za sagledavanje stanja bezbednosti i rada Policijske uprave u Kragujevcu.

Kada je reč o opštem stanju bezbednosti ovo je jedna od uprava koja je ostvarila dobre rezultate, jer za godinu i po dana nije bilo najtežih krivičnih dela, a dobri rezultati su postignuti i u borbi protiv kriminala i evidentiranim krivičnim delima. Kako bi građani bili zadovoljni i imali bolje uslove, bitno je da sagledamo šta možemo još da pomognemo policiji. Savremeno moderno doba nameće razvoj u oblasti informacionih tehnologija, tako da očekujemo da će i PU u Kragujevcu biti deo sistema komunikacionih veza unutar Ministarstva unutrašnjih poslova, koji će obezbediti pouzdane veze i ostvarivanje svih pogodnosti prilikom obavljanja svakodnevnog rada policije.

Prvi potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić sastao se danas u zgradi Gradske uprave i sa gradonačelnikom Kragujevca Nikolom Dašićem i predsednikom Skupštine grada Ivicom Momčilovićem, i tom prilikom, u cilju zaštite interesa građana i države, razgovarali o uspostavljanju još bolje saradnje.