Na Pravnom fakultetu Univerziteta u Kragujevcu danas je svečano obeležen početak nove studijske godine i podeljeni su indeksi 52. generaciji brucoša ovog fakulteta. Svečanosti su prisustvovali gradonačelnik Nikola Dašić sa saradnicima, rektor Univerziteta u Kragujevcu, Vladimir Ranković, Aleksandra Šuvaković, državni sekretar Ministarstva prosvete i dr.

Prof. dr Dragan Vujisić, dekan Pravnog fakulteta istakao je da prijem 52. generacije brucoša govori da je ova visokoškolska ustanova već ušla u šestu deceniju postojanja, i da ih studenti, generacijama već prepoznaju. Ove školske godine Pravni fakultet je upisalo 300 studenata.

Vreme je takvo da je obrazovanje celoživotno. Naši studenti nakon osnovnih studija, obrazovanje nastavljaju kroz master studije, doktorske, pravosudni ispit i sl. Veoma nam je bitno da iza diplome našeg fakulteta stoji sadržina,a to je kvalitet znanja i veština. Svi oni vrlo brzo nalaze posao, bilo da je u pitanju pravosuđe, lokalna samouprava, privreda i slično, i prema rečima njihovih poslodavaca izuzetno su zadovoljni sa onim šta izlazi sa Pravnog fakulteta Univerziteta u Kragujevcu, tako da i ove godine ne sumnjamo da će nova generacija brucoša nastaviti tim putem – kazao je dekan Vujisić.

Gradonačelnik NikolaDašić uručio prvi indeks Pravnog fakulteta brucoškinji Anđeli Acović.

Veoma je važno da od prvog dana ovi mladi ljudi budu primljeni na adekvatan način, da imaju podršku stručnog kadra što ne sumnjam da će imati jer je ovaj fakultet nebrojeno puta do sada pokazao da zna da iznedri kvalitetne i uspešne generacije studenata. Sa druge strane, kod tih mladih ljudi se probudi entuzijazam da budu najbolji u onome što rade, ali je potrebno i da budu svesni odgovornosti koju sa sobom nose zato što su oni budući čuvari pravnog sistema naše države – kazao je Dašić.

Budućim brucošima Pravnog fakulteta u Kragujevcu, čestitke ministarke prosvete, Slavice Đukić Dejanović, prenela je državna sekretarka prof. Aleksandra Šuvaković.