Na Šumadija sajmu, u organizaciji Grada Kragujevca, Regionalne agencije za ekonomski razvoj Šumadije i Pomoravlja, u petak, 4. oktobra održaće se SEE Invest Expo 2024 u okviru projekta „Unapređenje investicionog ambijenta u gradu Kragujevcu – druga faza“, uz sufinansiranje Razvojne agencije Srbije.

Sajamska manifestacija SEE Invest Expo 2024 je strateški važan događaj ne samo za Kragujevac već za čitav region, kazao je Aleksandar Milošević član Gradskog veća za investicije i upravljanje projektima, na konferenciji za medije. Naš osnovni cilj je privlačenje investicija, umrežavanje lokalnih samouprava, resornih ministarstava, nevladinog sektora, finansijskog sektora, privatnih investitora, javnih i privatnih investicija koji će kroz B2B (bi tu bi) sastanke, direktnom komunikacijom i kroz panel diskusiju kreirati nove projekte. Naša vizija je da ovom manifestacijom postanemo lideri u privlačenju investicija i unapređenju poslovne klime što će omogućiti otvaranje novih radnih mesta, poručio je Milošević.

Svoje tekuće i buduće projekte potencijalnim investitorima na SEE Invest Expo 2024, prvoj manifestaciji ovog tipa predstaviće 19 izlagača, 11 lokalnih samouprava iz osam okruga Srbije. Pored Grada Kragujevca svoje potencijale predstaviće Grad Zaječar i Opština Lapovo.

Pored izlagačkog dela jednodnevne sajamske manifestacije sa izraženom B2B komponentom, u okviru pratećeg programa biće predstavljen i program EKSPO 2027 budući da je SEE Invest Expo 2024 deo promotivne kampanje najveće specijalizovane izložbe koju Srbija organizuje, kazao je Aleksandar Štajn, direktor Šumadija sajma.