Tradicionalna sportska manifestacija, Kragujevački polumaraton, koji po 12. put organizuje Atletski klub „Maraton KG“, startuje u nedelju, 6. oktobra, u 11.00 časova, a prethodi joj humanitarno-rekreativna akcija Crvenog krsta, Trka za srećnije detinjstvo, sa početkom u 10.00 časova, najavljeno je na današnjoj konferenciji u zgradi Gradske uprave. Na konfernciji su u ime organizatora govorili predsednik Atletskog kluba „Maraton KG“, Nenad Luković i stručna saradnica Crvenog krsta Kragujevca, Slađana Đorđević, a u ime Grada Kragujevca kao pokrovitelja Predrag Stevović, član Gradskog veća za sport, istakavši tom prilikom da je interesovanje za učešće u ovoj manifestaciji iz godine u godinu sve veće, kao i da posebno raduje što je među prijavljenima sve više dece.

Kragujevački polumaraton je jedna od najvećih sportskih manifestacija koje tokom godine imamo u našem gradu i koja na najbolji način odražava karakter i duh kragujevačkog sporta, rekao je Stevović. Uveren sam, dodao je on, da će organizacija kao i prethodnih godina biti na zavidnom nivou i da će Kragujevac ponovo biti pravo mesto za sve koji žele da prikažu svoje sportske mogućnosti. Naglasivši da je to dan kada predstavljamo svoj grad i ono za šta se zalažemo, Stevović je zahvalio atletskom klubu i Crvenom krstu na standardu koji svojim posvećenim radom održavaju i poručio da će Grad Kragujevac nastaviti da ih podržava i finansijski i organizaciono, u nadi da ovu manifestaciju podignu na još viši nivo.

Već imamo više prijavljenih takmičara nego prošle godine koja je bila rekordna po broju učesnika, a rok za prijavu još traje, naglasio je predsednik Atletskog kluba „Maraton KG“, Nenad Luković. On je naveo da je trasa polumaratona delimično izmenjena. Deo trase koji je prolazio pored Jezera Bubanj prebačen je u Ulicu Grada Sirena. Pored polumaratona kao centralne discipline, biće organizovane i trke na 5 i 10 kilometara, kao i štafetni maraton. Od novina, Luković je najavio porodični polumaraton gde će moći da učestvuju porodice u kojima se uključuje bar jedan roditelj i jedno dete.

Trka za srećnije detinjstvo realizuje se već 39 godina u cilju buđenja svesti i podsticanja dece i mladih na humanost i solidarnost, jer sredstva prikupljena učešćem u trci namenjena su deci iz posebno osetljivih grupa stanovništva, objašnjava Slađana Đorđević, stručna saradnica Crvenog krsta. Na ovaj način, uz posredovanje Crvenog krsta, deca pomažu deci kako bi se osećala voljeno i podržano, znajući da o njima neko brine, navela je Đorđević i pozvala sve sugrađane, predškolce, učenike i donatore da se u nedelju okupe ispred Gradske uprave i zajedno uspešno realizuju još jednu humanitarnu akciju.