U okviru promocije sporta i fizičke aktivnosti grad nastavlja podršku školskom sportu u vidu donacije brendiranih Grad Kragujevac majca za časove fizičkog vaspitanja.  Osnovne škole  ''Stanislav Sremčević'' i ''Vuk Karadžić'' danas je posetio Predrag Stevović, član Gradskog veća za sport i učenicima uručio sportske majce.

Za kvalitetniju nastavu fizičkog vaspitanja danas smo podelili odgovarajuću sportsku opremu  učenicima osnovnih škola jer želimo da podrškom nastavnicima i unapređenjem nastave, pokažemo deci koliko je čas fizičkog vaspitanja važan i koliko je važno da se bave sportom i to ne samo tokom školske nastave već i u vannastavnim aktivnostima i motivišemo ih da svoje slobodno vreme provedu sportski aktivno. Sport je jednako zdravlje, poručio je Stevović i istakao da su sve ove aktivnosti sa namerom da se deca od najnižih razreda okrenu sportu i da im se bavljenje sportom usadi u svest i srca. Nastavićemo sa ovakvim aktivnostima i u buduće proširiti i na predškolske ustanove, kazao je Stevović.

Snežana Stepanović, profesor razredne nastave u O.Š. '' Stanislav Sremčević''  kaže da je sreća dece najbolji odgovor na ovaj vid podrške grada i budući da je fizičko omiljeni predmet učenicima, biće dodatna motivacija da budu aktivniji i razvijaju zdrave navike.

Zahvaljujući se na podršci gradu i resornom članu GV, Ivan Stanojević, profesor fizičkog vaspitanja je istakao da se u O.Š. ''Vuk Karadžić'' učenice bave sportom i van nastave fizičkog vaspitanja. On je istakao da pored košarke, odbojke, fudbala, učenici ove škole imaju i časove plivanja što doprinosi njihovom sveobuhvatnom razvoju i opredele se za sport koji im najviše odgovara.